2441/​9037

Svensk stenbord med plade af Ölandsten underdel af sortmalet træ, front med skuffe, balusterformede ben, hvor imellem fodlister. 19. årh.s midte. H. 79. L. 111. B. 60.

Restaureret. Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Senere bemalet barok underdel. Plade og underdel ikke originalt sammenhørende. 18. årh. med senere tilføjelser.

The classic interior sale, 7. oktober 2024

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK

15.500 DKK
15.000 DKK