2416/44
Sæt på fem danske Louis XVI stole af mørkpoleret bøg, heraf en armstol, sæder betrukket med patineret cognacfarvet læder. 18. årh.s slutning. (5)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. En stol med reparationer på sæde.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag