2445/64
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Bjerglandskab med udsigt til en sø. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 93×129.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning. Defekt ramme.
Vurdering