2316/216
Ere Ibeji, tre tvillingefigurer, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. H. 20,5–26. (3) UDGÅR!
Proveniens: Ex svensk privatsamling.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. april 2023
Vurdering
Hammerslag