2436/​794

Dansk snedkermester

Sekretær af nøddetræ med tre understående indskudsborde, front med fire skuffer og skriveklap, bag hvilken hylde. 1930–40'erne. H. 124. B. 73. D. 37. Indskudsborde H. 45–49,5. L. 47–63. B. 26–31. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker. Delvist falmet.

Moderne kunst og design, 3. september 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK