2040/64
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Marine med skib ved solnedgang. Sign. Chr. M. Olie på lærred. 19×26,5.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag