2439/1794
Norman Foster (f. England 1935)
“Foster 503”. Et par lænestole betrukket med sort skind, stel af forkromet stål. Udført og mærket hos Walter Knoll. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
891522 | ||
1078661 | ||
864665 | ||
922832 |