1722/56
Charles Henry C. Baldwyn (f. 1859, d. 1943, engelsk maler)
Parti fra engelsk landsby og Parti med skovsnepper. Sign. C. H. C. Baldwyn. Vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 30×45. (2).
Enkelte små fugtpletter på den ene.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag