1721/1600
Tre øreskåle af tin, den ene på fod. Alle tre stemplede og graverede med initialer. 19. årh. Diam. 13,5–15,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage inklusiv buler, ridser og mærker. Øreskål på fod med reparationer ved hanke, trykket skæv. En med brud ved øre.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag