1341/673
Kontorstol af bøg. Udført og stemplet hos Fritz Hansen.
NB: Monteret med uoriginale hjul.
Tegn på brug, herunder ridser, mærker og skjolder. Løs samling mellem stamme og sæde. Sæde med løs finer.
Moderne kunst og design, 8. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag