Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Parti fra Københavns Havn. Sign. Chr. Blache 1901. Vandfarve højnet med hvidt på papir monteret i passepartout. Bladstørrelse 27×43. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Smuds i form af papirrester langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
27 bud