2439/​1629

Tysk prismekrone med stel af bronze, ti svungne lysarme monteret til el., behængt med prismer. 19. årh.s midte. H. 108. Diam. 80.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. CEO office 2. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Almindelig brugsslitage.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

829887 1.800 DKK