2033/143
Drumtable af gråmalet træ, plade af sortmalet læder, sarg med tre skuffer og tre rum. 20. årh. H. 68. Diam. 50.
Brugsslitage. Repareret ben. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag