950/642
J. C. Schlichtkrull (f. Frederiksberg 1866, d. Hammer Bakker 1945)
Portræt af mor og barn. Sign. J Schlichtkrull 1902. Olie på lærred. 97×77.
Minimale afskalninger samt krakeleringer.
Malerier, 9. december 2009
Vurdering
Hammerslag