2442/195
Stor bordlampe af porcelæn, balusterformet, dekoreret i okseblodsglasur samt med blomster i farver i kartouche; montering af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H, inkl. bronzemontering 59 cm.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Vurdering
891016 | ||
1092330 | ||
891016 |