2442/195
Stor bordlampe af porcelæn, balusterformet, dekoreret i okseblodsglasur samt med blomster i farver i kartouche; montering af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H, inkl. bronzemontering 59 cm.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud