2144/192
Ubekendt maler, ca. 1900
“Vilh. Colding”. Usigneret. Gouache, vandfarve og tusch på papir. Lysmål 35×54.
Overfladisk papirtab. Mindre krakeleringer, misfarvninger og folder. Monteret i passepartout.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag