2417/117
Kinesisk vifte, dekoreret med tusch på begge sider med henholdsvis tekst og blomstrende prunus. Tekst beskriver bl.a. at det er Ming stil. Signeret med pseudonym Nai A. Tidlig 20. årh. Indrammet. Ramme 29×55 cm.
Undersøgt i ramme, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud