2009/87
Samling dukker bestående af bl.a Armand Marseille 3300 med lemmer af porcelæn. Skulderhovede dukker af porcelæn og bisquit samt diverse dukkehus dukker. 19/20. årh. H. 3–33 cm.
Flere med afslag og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud