1635/1717
Fransk kaminur af forgyldt bronze, støbt med kæmninger, urhus prydet med arkitekt. Hvidemaljeret urskive med romertal, værk stemplet L. Japy & Fils. 19. årh. H. 36.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger. Pendul medfølger ikke. Let brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker. Urskive med mindre revne.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag