Ubekendt maler, ca. 1700
Sankt Kristoffer med Jesusbarnet. Usigneret. Olie på lærred. 66×52.
Behov for rensning. Én reparation/lap på bagsiden. Krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
866427 |