1738/1699
Kaffekande af procelæn, dekoreret i farver med blomster, senere montering af sølv. Wien. 19. årh. H. 19.
Ridser på bemaling. Sølvmontering med brud.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag