2109/​502

Bronislaw Kierzkowski (f. 1924, d. 1993)

Komposition. Sign. på bagsiden Kierzkowski, 1973. Olie på lærred monteret på plade. 163,5×87. Uindrammet.

Krakeleringer samt afskalninger.

Fra i Aarhus

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

40.000–50.000 kr.