896/83
Niels Holsøe (f. København 1865, d. Charlottenlund 1928)
Interiør med lys, der strømmer igennem en åben glasdør til dagligstuen. Sign. N. Holsøe. Olie på lærred. 55×47.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 15. september 2020
Vurdering
Hammerslag