869/1233
Jim Dine (f. Cincinnati, Ohio 1935)
“Hand Colored Flowers II”. Sign. Jim Dine, 1/30, 1977–1989. Håndkoloreret ætsning og radering. Bladstørrelse 99×70.
Proveniens: The Pace Gallery, New York.
Moderne malerier og grafik, 7. december 2016
Vurdering
Hammerslag