2440/551
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
Tre-personers sofa med ben af palisander, betrukket i sider, ryg og løse hynder med brunt skind. Model V. 11. Udført hos Holger Christiansen. 1960–70'erne. L. 225.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering