2414/299
To kinesiske vaser af porcelæn, dekorerede i emaljefarver, den ene sekssidet dekoreret med figurer og tekst, den anden firesidet med figurscener. 20. årh. H. 23,5. (2)
Sekskantet vase med brændingsfejl ved halsrand samt glasurafskalninger ved nederste bort. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud