2139/10
Edward Opie (f. 1810, d. 1894)
Kurtisering ved et stengærde. Sign. E Opie, 1876. Olie på lærred. 60×80.
Behov for let overfladerensning. Flere reparationer/lapper på bagsiden. Afskalninger. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud