2132/105
Wilhelm Kiebitz (f. Svendstrup på Als , d. sst. 1869)
To fuglebilleder. Fjer og akvarel på papir. Lysmål 36×40 cm. og 33×38 cm. Indrammede. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag