2132/​105

Wilhelm Kiebitz (f. Svendstrup på Als , d. sst. 1869)

To fuglebilleder. Fjer og akvarel på papir. Lysmål 36×40 cm. og 33×38 cm. Indrammede. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fugtpletter.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK