2142/793
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
To skabe med hylder og udtræksbakker med tilhørende sokler, samt to vitrine skabe af oregon pine. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. Skab: H. 76. B. 76. D. 36. Vitrine: H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokkel: H. 5. B. 76. D. 36. (6)
To nøgler medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||