2131/​56

'Rejseur i kasse af messing, i siderne facetslebet glas, urskive med romertal. 20. årh. H. ekskl. hank 11,5. L. 8. B. 6.

Optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Defekt glas på bagside og top.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK