2131/56
'Rejseur i kasse af messing, i siderne facetslebet glas, urskive med romertal. 20. årh. H. ekskl. hank 11,5. L. 8. B. 6.
Optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Defekt glas på bagside og top.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag