2044/12
Et par kandelabre af sølv, hver med fem lysarme og aftagelige lystyller, ligeknækket base. Mester E. Dragsted, 20. årh.s midte. Udfyldte. H. 31. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Én arm repareret. Enkelte mindre buler.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag