12040/39
Aage Blumensaadt (f. Odense 1889, d. Vejlefjord 1939)
Landskab. Sign. Blumensaadt. Olie på lærred. Lysmål 38×56. Rammemål 48×66. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag