1946/92
Et par kaminbukke af forgyldt bronze, støbt med vaser og bladværk. Stemplet Couot Frere. Louis XVI form. 19. årh. H. 31. B. 35. D. 11. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag