1908/​1532

Russisk Kristus Pantokrator ikon. Tempera på træpanel med forsænket billedflade/“Kovcheg”. 19. årh. 36×31.

Restaureret.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK