1946/108
To lommelærker af violet glas, den ene med optiske, lodrette rifler, sign. MMA for Metropolitan Museum of Art, New York, den anden flad pæreform med knupret overflade. Denne antageligt Holmegaard. 19. og 20. årh. H. 14 og 15. (2)
Tilføjelse til tekst d. 11.11.2019
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud