1411/1578
To renaissance egebjælker bemalt træ udskåret med våbenskjold for Grev Rantzau, Rantz og F. Alheit og datering 1640. L. 262 cm. (2)
Afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 13. marts 2014
Vurdering
Hammerslag