12034/87
Christian Juel Madsen (f. Odense 1890, d. Kamakura, Japan 1923)
”Et Interiør. Vendsyssel”. Sign. monogram. Olie på lærred. 52×68. Rammemål 60×75,5.
Udstillet: Charlottenborg Forårsudstilling 1915, nr. 359.
Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud