1841/140
Albert Rüdinger (f. Frederiksberg 1838, d. København 1925)
Landskab med en hyrdedreng der vogter får. Sign. A. Rüdinger. Olie på lærred. 35×43.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 8. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag