1803/​132

Peder Riber (f. Sjelborg ved Esbjerg 1863, d. Esbjerg 1936)

Parti fra gårdhaven ved Zions Kirken i Esbjerg. Sign. Riber 1915. Olie på lærred. 31×48.

Kunstner rettet 12.1.18, NM.

Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer.

Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK