1803/132
Peder Riber (f. Sjelborg ved Esbjerg 1863, d. Esbjerg 1936)
Parti fra gårdhaven ved Zions Kirken i Esbjerg. Sign. Riber 1915. Olie på lærred. 31×48.
Kunstner rettet 12.1.18, NM.
Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag