1803/​132
Peder Riber: Parti fra gårdhaven ved Zions Kirken i Esbjerg. Sign. Riber 1915. Olie på lærred. 31×48.

Be­skriv­el­se

Parti fra gårdhaven ved Zions Kirken i Esbjerg. Sign. Riber 1915. Olie på lærred. 31×48.

Kunstner rettet 12.1.18, NM.

Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer.

Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018

Ældre malerier

Kunstner

Peder Riber (f. 1863, d. 1936)

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

750 kr.

Budhistorik

750 kr.