1803/​132
Peder Riber: Parti fra gårdhaven ved Zions Kirken i Esbjerg. Sign. Riber 1915. Olie på lærred. 31×48.

Be­skriv­el­se

Parti fra gårdhaven ved Zions Kirken i Esbjerg. Sign. Riber 1915. Olie på lærred. 31×48.

Kunstner rettet 12.1.18, NM.

Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer.

Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018

Ældre malerier

Kunstner

Peder Riber (f. Sjelborg ved Esbjerg 1863, d. Esbjerg 1936)

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

750 kr.

Budhistorik

750 kr.