12005/81
Carrington Bowles (udgiver): The Young Politicians. Ca. 1763. Usign. Mezzotinte på papir. Lysmål 15×11. Rammemål 32×28.
Iflg. British Museum ubeskrevet satiretryk.
Bladet beskåret og klæbet på træramme. Ramme med enkelte brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag