12005/​81

Carrington Bowles (udgiver): The Young Politicians. Ca. 1763. Usign. Mezzotinte på papir. Lysmål 15×11. Rammemål 32×28.

Iflg. British Museum ubeskrevet satiretryk.

Bladet beskåret og klæbet på træramme. Ramme med enkelte brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag