1949/​526

Georges Collignon (f. Flémalle-Haute 1923, d. 2002)

“La conclusion est proche”, 1962. Sign. Collignon samt på bagsiden. Olie på lærred. 73×100.

Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Skæv i rammen.

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag