2022/188
En samling sølv bestående af to små ligeknækkede saucebåde, et smørnæb med låg samt lille skål med indfældet ti-krone mønt i bunden. Cohr m.fl. Danmark, 20. årh. Vægt 808 g. H. 3–10 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud