1240/​150

Italiensk skakbord af nøddetræ, rigt indlagt med intarsia, drejet søjle på trepasfod. Medfølgende 32 røde og hvide skakbrikker af ben. 19. årh. Bord H. 73. B. 50. D. 50.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier og antikviteter, 1. oktober 2012

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.800 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK