12137/44
Vinkøler af porcelæn, dekoreret i farver og guld med hhv. Helsingør og Frederiksborg. Kgl. P. 19. årh. H. 22,5. Diam. 24.
Afslag på foden. Hårrevner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag