2039/​92

Fransk kaminur af forgyldt bronze, støbt med fugle, instrumenter og hjelm, hvidemaljeret urksive med romer- og arabertal, prydet med plaketter af porcelæn dekorerede i Sèvres maner med putto og blomster. Urværk stemplet Vincenti. 19. årh. H. 27.

Reparation på viser. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.