12123/181
To senempire rammer med hjørnedekorationer. 19.årh. Udskåret forgyldt træ. Begge med gl. glas. Den store ramme med original bagbeklædning. 28,5×23 (18×13) - 27,5×36,5 (17×26). (2)
Den store ramme med gl. udbedring midt på den lange profil. Alm. aldersrelateret patina.
Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021
Vurdering
Hammerslag