12123/​181

To senempire rammer med hjørnedekorationer. 19.årh. Udskåret forgyldt træ. Begge med gl. glas. Den store ramme med original bagbeklædning. 28,5×23 (18×13) - 27,5×36,5 (17×26). (2)

Den store ramme med gl. udbedring midt på den lange profil. Alm. aldersrelateret patina.

Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
(Autobud) 550 DKK
550 DKK
500 DKK