1425/89
Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
“Græssende får”. Sign. P. H. 1904. Olie på lærred monteret på lærred. 41×52.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 16. juni 2014
Vurdering
Hammerslag